ERROR pri odosielaní EVP, faktúr, ...

ERROR pri odosielaní EVP, faktúr, ...
–––––
Pri používaní SMTP servera Globtel dochádza k chybe pri odosielaní EVP, faktúr, ...


Pre priame odosielanie elektronických dokumentov (EVP, faktúry, ...) mailom je potrebné v parametroch príslušného programu (MZDY, Odbyt, FIN) určiť mailový server (SMTP server) a ďalšie údaje potrebné pre odoslanie automaticky vytvoreného mailu.
Keďže mnoho používateľov nemá vlastný mailový server (pre maily používajú službu Google s adresami ***.gmail.com) alebo nemá IT pracovníka, ktorý by im SMTP server vytvoril, poskytli sme dočasne zdarma možnosť využívať na odosielanie mailov SMTP server nášho poskytovateľa webových služieb (Globtel). Tento provider však približne pred mesiacom presunul všetky svoje webové služby na inú platformu a súčasne s tým zmenil niektoré nastavenia svojich služieb. Dôsledkom tejto zmeny je skutočnosť, že už nie je možné používanie nášho SMTP servera inými užívateľmi, a preto pokus o odoslanie mailu inými užívateľmi končí chybovou správou.

Ako postupovať, aby sa maily odosielali?Štandardne by sa pre odosielanie mailov mal využívať SMTP server, ktorý je zviazaný s mailovým kontom odosielateľa.
Ak Vaši IT pracovníci vytvorili Vašu firemnú doménu aj s mailovými kontami typu , tak Vám vedia určite povedať (nastaviť) údaje Vášho SMTP servera.
Ak využívate rôzne bezplatné mailové služby (Google, Seznam, ....), tak väčšinou iné použitie príslušného SMTP servera nie je možné, alebo je značne komplikované. V takýchto prípadoch je potrebné použiť inú univerzálnu službu SMTP serverov. Takú službu sme Vám doteraz zdarma poskytovali, ale z dôvodu vyššie popísanej zmeny u nášho providera ju nie je možné ďalej využívať. Podobná služba sa dá aktivovať na www.sendinblue.com . Vytvorenie SMTP servera však je potrebné realizovať pre každú odosielaciu meilovú adresu samostatne. vlastný proces nie je úplne jednoduchý, preto o vytvorenie požiadajte Vášho IT pracovníka alebo naších konzultantov. Krátka návod na vytvorenie SMTP servera na SENDINBLUE je tejto prezentácii. Po vytvorení SMTP servera je potrebné jeho údaje zapísať do parametrov programu, z ktorého potrebujete maily odosielať (MZDY, FIN, ...).

*** Aktualizované 14.12.2021 23:52:42 ***